Vihmavarju veekindlus sõltub paljuski kangast

 

Nailon on võrreldes polüestri ja pongeega hinnatasemelt kallim oma siidise materjali tõttu. Küll aga võib nailonkate õhuniiskuseega kokku tõmmata. See aga mõjutab vihmavarju avamise ja sulgemise töökindlust. Vihmavarjutootjad on hakanud pongee kangast eelistama nailonile.

Polüester on kõige odavam ja kvaliteet pole nii hea kui pongee- või nailonkangal. Polüester ei ole nii pehme nagu seda on pongee. Kuigi polüesterile on võimalik trükkida erksaid värve siis kanga negatiivseks omaduseeks võib pidada kanga kortsumist.

Pongee on pleegitamata kangas. See on valmistatud toorest siidniitidest ja muudest kiududest. See on suure tihedusega kangas. Puudutades nagu puuvill. See on keskmise kaaluga tihedalt kootud kangas. Pongee on kallim kui polüester ja kvaliteet on parem. Keskmise ja kvaliteetse vihmavarju tootmisel kasutatakse tavaliselt pongee kangast.

Täisautomaatne musta värvi vihmavari

Manuaalne vs automaatne vihmavari

Vihmavarju kasutusmugavuse määrab avamismehhanism.

Vihmavarju avamise mehhanismid jagunevad kolme klassi: manuaalsed, pool-automaatsed ja täisautomaatsed.

Manuaalne avamissüsteem on üks kõige levinum ja hinnatasemelt ka kõige odavam.

Poolautomaatse vihmavarju käepidemel on ainult üks nool. See näitab, et vihmavari avaneb nupust aga sulgema peab nii nagu manuaalset vihmavarju ehk käsitsi.

Täisautomaatsel vihmavarju käepidemel on nool märgitud üles ja alla. See tähendab, et vihmavari avaneb ja sulgub ainult nupust. Täisautomaatne vihmavari on väga mugav kasutada näiteks autost väljudes või autosse sisenedes. Küll aga on vihmavarju teleskoobi sulgemiseks vaja natukene rohkem jõudu kui manuaalse vihmavarjuga. Kui täisautomaatse vihmavarjuga oskamatult ringi käia ja vihmavarju käega kinni tõmmates võib täisautomaatse vihmavarju mehhanism katki minna. Siinjuures on ka oluline märkida, et juhul kui täisautomaatne vihmavari ei avane tuleb see täielikult sulgeda, raputada ja uuesti avada nupust. Täisautomaatne vihmavari avaneb ainult kinnisest asendist.

naine koos tugeva vihmavari uv kaitsega eesti disain

 

Vähemtähtsad ei ole ka vihmavarju detailid

 

Takjariba kinnitus on küll üks populaarsemaid kasutuses olevaid kinnitusmeetodeid, kuid ajas võib takjariba efektiivsus langeda. Võimalusel eelistada trukiga kinnitust mis küll muudab vihmavarju hinda kallimaks kuid on töökindlam.

Kasutusmugavust mõjutab ka randmepaela kvaliteet. Kõige odavam on tavaline nöörpael mis ei veni. Teisel kohal on nahast randmepael ja elastne randmepael. Kuigi nahast randmepael näeb ilusam välja siis elastne randmepael on kasutajale mugavam

Suur vihmavari helkuriga

Tänapäeval on võimalik omale soetada ka vihmavari millele on äärde lisatud helkur. Helkuriga vihmavarjud on ideaalsed just põhjamaades kus suvist ja valget aega napib. Nii saate omale kaks ühes toote. Olete kaitstud vihma, lörtsi ja lume eest ning samal ajal nähtavad ka autodele. Tutvu LOVÉN helkuriga vihmavarjudega siin.

kvaliteetse vihmavarju omadused loven

Kokkuvõtteks

 

Kuidas valida vihmavarju mis kestab? Päris tuulekindlat vihmavarju ei ole olemas kuid tuule käes peavad paremini vastu kaalukamad vihmavarjud, mida on samas tülikas kaasas kanda. Õigesti valitud materjalide järgi leida endale kõige vastupidavama ja töökindlama vihmavarju. Unustada ei tohi ka fakti, et vihmavarju eluiga pikeneb õige kasutusviisi korral.

Kas teadsid?

• Vihmavarju ei tohi kuivatada avatuna, sest siis venib kangas ja õmblused välja.
• Määrdunud vihmavarju võib puhastada nõudepesuvahendi lahuse ja svammiga ning seejärel üle loputada. Varju ei tohi läbimärjaks teha.

LOVÉNi kollektsioonis on kvaliteetsed, tuulekindlad ja UV kaitsega täisautomaatsed vihmavarjud. Inspireeritud pojengi ilust oleme loonud tõelised iludused ka nõudlikumale kliendile. Tutvu vihmavarjudega siin.

Meie vihmavarjud leiate Tallinna Kaubamajast, Solarise Ostukeskusest Levi Disainipoest ja Hiiumaa Kaubamajast 
Kuidas valida vihmavarju mis kestab? Musta värvi unisex vihmavari